Vize 2025

VIZE RATIBOŘSKÝ FOTBAL 2025

Zdá se, že ve fotbalové sezóně 2015/2016 začíná, po více než 10 – letém úsilí systematické výchovy vlastní mládeže, těžit z jejich úspěchů v žákovských a dorosteneckých soutěžích, i „ A“ mužstvo mužů. Pomaličku, s menšími i většími problémy,  se daří budovat z našich mladých odchovanců, kteří se vrátili z hostování v jiných klubech, perspektivní jádro nového prvního týmu. Současný věkový průměr „ A „ mužstva je pouhých 21 let a patří tak k nejnižším věkovým průměrům v soutěži. A to nás postavilo před otázku, co můžeme těmto mladým hráčům nabídnout, aby zůstali věrní našemu fotbalu a neměli důvod odcházet do jiných klubů? Jaký můžeme nabídnout rozvoj fotbalu i pro ratibořské děti a mládež, naše potencionální budoucí fotbalisty, jak kvalitní hřiště, zázemí a vůbec jakou jim můžeme nabídnout perspektivu – vizi? Proto jsme si dovolili zpracovat a představit vám návrh této vize, kam by měl náš fotbal v následujících letech směřovat a jakým vlastně klubem chceme být :

VIZE TJ SOKOL RATIBOŘ

V roce 2025 chceme být ekonomicky zabezpečeným fotbalovým klubem se stálou účastí A – mužstva mužů v krajských soutěžích FAČR, podpořeného stabilním rezervním týmem mužů a s účastí vlastních mužstev ve všech mládežnických kategoriích v oficiálních soutěžích FAČR , se sportovním areálem s kvalitním zázemím pro naše hráče i fanoušky.

A) SPORTOVNÍ CÍLE KLUBU DO ROKU 2025

 • Vybojovat účast  „ A „  mužstva mužů v  I. A třídě s ambicí případného  postupu do krajského přeboru
 • Účast rezervního týmu „B „ mužů v Okresním přeboru
  • Účast mládežnických mužstev v krajských soutěžích

B) PROVOZNĚ – TECHNICKÉ CÍLE KLUBU DO ROKU 2025

Za aktivní pomoci Obce Ratiboř jako vlastníka nemovitostí fotbalového hřiště, s využitím možných dotací ze strany státu, kraje, ČUS, FAČR, MŠTM a jiných a za přispění finančních prostředků získaných od sponzorů,  zrekonstruovat po následujících etapách areál fotbalového hřiště, které by měly zahrnovat následující stavební úpravy a investice :

Rozšíření stávajícího parkoviště
 • Výstavba nového „ moderního, energeticky nenáročného „ jednopodlažního  objektu šaten na přilehlé asfaltové ploše
 • Přestavbu stávajícího objektu šaten na jednopodlažní hospodářský objekt s bufetem, klubovnou a sklady materiálu
  • Systém automatického zavlažování hřiště
Rekonstrukci travnaté plochy hřiště
 • Doplnění zábran a oplocení areálu
 • Výstavbu dvou lehkých montovaných tribun vedle hospodářského objektu
 • Vybudování dětského hracího koutku v zadní  části areálu
 • Osvětlení a ozvučení areálu

 

Dalším našim cílem do roku 2025 je ve spolupráci s obcí vybudování tréninkového hřiště pro mládežnická mužstva, s parametry pro soutěžní zápasy FAČR mládežnických kategorií,  s možností využití i pro potřeby základní a mateřské školy na vhodném obecním pozemku ( např. před mateřskou školou )

 

V Ratiboři dne 19.3.2016

 

Za Výkonný výbor fotbalového oddílu : J. Žabčík, M. Mrlina, V. Adámek, K. Stančík, J. Mikula, J. Mynařík

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com